MUŽI: Béčko po bídném výkonu nechalo všechny body Řečkovicím

12.5.2019 Doplněn komentář k utkáni

22. kolo - Městský přebor

START B - ŘEČKOVICE 2:4 (1:2)

Střelci: 44. Těšík Richard, 60. Matoušek Michal - 12. Šafář Kamil, 38. Sládek Filip, 55. Horký David, 89. Horký David

Sestava: Doušek - Prokop(80.Sedlář), Krempaský, Fajkoš, Jirátko - Dozbaba, Kristek, Pavéska(65.Němec), Matoušek M. - Těšík R., Šurkala

Komentář k utkání:
Po přohře v Lískovci jsme na domácím stadionu přivátali sousedy v tabulce z Řečkovic. V případě výhry bysme soupeře předskočili a dostali se na páté místo, hrálo se tak o šest bodů. K dispozici nebyl vyjímečně stoper Jirka Štěpánek a tak se k Paťovi do středu obrany postavil Jirka Fajkoš.
V samém úvodu zápasu jsme mohli dvakrát využít nedorozumění hostující obrany s brankářem Králíkem, ale nic z toho nakonec nebylo. Od té chvíle mají Řečkovice více ze hry, jsou přesnější v kombinaci, mají lepší pohyb a vyhrávají většinu osobních soubojů. Ve 12. minutě ztrácíme na pravé strany obrany lacině míč a hosté ho rychle přenesou na druhou stranu, kam nabíhá rychlonohý Šafář a lobuje vybíhajícího Dušiho 0:1. Poté jsme se štěstím přežili dva samostatné nájezdy. Na druhé strany mohl vyrovnat Michal Matoušek, ale v nadějné pozici trefil pouze obránce. Vůbec se nám nedaří dostat do hry, není komu přihrát, nebojujeme. Aktivita soupeře vrcholi v 38. minutě faulem v našem pokutovém území a následnou penaltou, kterou proměňuje Sládek 0:2. V poslední minutě první půle vyhrává hlavičkový souboj ve vápně Pepa a prodlužuje na zabíhajícího Ríšu, který přihrávkou do nebezpečného prostoru na zadní tyč přinutí matadora Krále k nešťastné vlastní brance 1:2. Do kabiny tak odcházíme po bezkrevném výkonu s ještě milosrdným jednobrankovým mankem.
Po důrazné rozpravě od trenéra jsme chtěli se zápasem ještě něco udělat a soupeře dostali na začátku druhé půle opticky pod tlak. Chyběla nám ale kvalita a tak jsme se do šancí nedostávali. Naopak soupeř měl v ofenzivě několik velmi šikovných hráčů, kteří nám zle zatápěli. V 55. minutě byl jedním z nich Horký, který prokličkoval celý střed hřiště a slabou střelou šťastně překonal i Dušiho 1:3. Z ojedinělé šance mohl snížit mladší z bratří Matoušků Michal, ale gólman Králík skvěle vytáhl na roh. Po hodině hry posoudil v náš prospěch rozhodčí přetlačování Ríše se stoperem Horkým při standartce a nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil tradiční exekutor Míša Matoušek a vrací nás do hry 2:3. Ve druhé půli jsme chtěli, ale dnes opravdu chyběla kvalita a tak jsme si žádnou další šanci nevypracovali. Naopak nás v závěru dvakrát skvěle podržel Duši. V 89. minutě přešel přes dva naše obránce Kahoun, z úhlu nastřelil tyč a následnou dorážku dostal do sítě svou druhou brankou Horký 2:4.
Tento zápas jsme jako tým vůbec nezvládli a po nejhorším výkonu jara si Řečkovice odváží zaslouženě tři body. Proti Jundrovu musíme podat příštý týden diametrálně odlišný výkon. Ten ale také úzce souvisí s tréninkovou docházkou...