oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Asistent trenéra Béčka Jirka Hoskovec hodnotí podzimní část soutěže

9.11.2022

Ahoj Jirko, Béčko mužů obsadilo po podzimu se 24 body pátou příčku (7 výher, 3 remízy, 3 porážky). Jak jsi s tímto umístěním spokojen?


Ahoj, před začátkem sezony jsme se bavili o klidném středu tabulky, v průběhu podzimu by tomu i výsledky odpovídali, ale i soupeři ztrácí body a pátá příčka se ztrátou pěti bodů na prvního znamená, že jsem s výsledkem podzimní části spokojen.


Některé zápasy připomínaly výsledkově spíše hokej. Čím si to vysvětluješ?


V některých utkáních jsme měli problém poskládat obranu, na to konto potom dopadli divoce dva zápasy kde jsme inkasovali dvakrát 9 branek. Naopak ale se nám podařilo ve dvou utkáních vsítit 9 branek. Byla to trochu divočina, ale snad jsme aspoň nalákali fanoušky že se na našich zápasech nudit nebudou.


Na čelo tabulky není velká ztráta. Plánujete na jaře zabojovat ještě o postup?


Je to přesně jak říkáš, zatím není nic ztracené a měli by na jaro přijít i posily, které pomůžou zkvalitnit mužstvo. Takže jsme si se všemi vytyčili plán, že se o tu postupovou pozici popereme.


Nejlepším střelcem mužstva a druhým v celé soutěži je s patnácti brankami David Dlouhý. Kde se tento hráč na Startě vzal?


David od tohoto podzimu přišel do Brna studovat a jelikož se znal s hráčem áčka Lukášem Kalábem, tak ten mu dal doporučení na náš klub a my se potom dohodly s jeho mateřským klubem SK Louky (1.B třída skupina B Zlínského kraje) a mohl započat své působení u nás v týmu.


Které zápasy se týmu během podzimu nejvíce povedly?


Rozhodně bych vyzdvihl zápasy s čelem tabulky a to s Chrlicemi a Řícmanicemi, kde jsme na domácí půdě předvedli výkony, které by jsme od našich svěřenců očekávali.


Naopak, která utkání byla z tvého pohledu nejhorší?


Nejhorší zápasy by jsem zmínil asi opět dva kde jsme utrpěli největší porážky a to i z důvodů že dorostenci odehráli těžké utkání pokaždé před těmito zápasy a rovnou přejížděli na utkání B mužů a s únavou bylo i na hřišti poznat že jim docházeli síly.


Vzpomeneš si na nejhezčí gól svých svěřenců?


Konkrétní branku si nevybavím, ale z mého pohledu to byli všechny které jsme si vypracovali jako tým.


Jak vlastně probíhají tréninky Béčka? Máte je společně s dorostem nebo některé samostatně?


Béčko má tréninky dvakrát týdně, ale všechny absolvují se starším dorostem, aby ten trénink měl úroveň. Přeci jen tréninková morálka by mohla být o něco lepší, ale jsem rád, že i s narůstajícím věkem některých našich hráčů se na trénink dostaví a dokážou na něm pracovat a posouvat i dorostence.


Někteří kluci z dorostu už Béčku vypomáhají také v zápasech. Kteří dorostenci dostávali na podzim největší prostor?


V první řadě chci poděkovat všem dorostencům, že se zápasů zúčastnili celkem se jich na podzim vystřídalo za muže patnáct, ale největší porci zvládl Voslář 472´ za ním Mifek a Novotný 396´ resp. 389´. Další velkou porci zápasů odehráli Biroš, Jirkuv, Brzobohatý T.


Kdo z nich se v dospělém fotbale zatím nejlépe adaptoval?


Největší přínos je podle mě cítit od obránců Jirkuv, Novotný, Voslář, kde jsme měli na podzim nedostatky a kluci co přišli na zápas tak ho vždy odmakali, samozřejmě když bylo potřeba i Biroš a Mifek byli platní. Jediná škoda je že se více utkání nemohl zúčastnit Bojanovský, který i v zápasech dorostu odvádí dobrou práci.


Máš nějaký trenérský vzor?


Můj trenérský vzor byl Arsene Wenger a z momentálních trenérů jsou to Guardiola a Arteta


Plánujete už s trenérem Markem Brzobohatým zimní přípravu?


Přípravu už řešíme od začátku října v hlavách, akorát to teď po sezoně poupravujeme. Ale začátek přípravy by měl začít v půlce února abychom se dostatečně připravili na jarní polovinu. Zatím řešíme i možnost soustředění, kde už by se ladili detaily před začátkem soutěže.


Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo našim fanouškům?


Určitě bych chtěl poděkovat všem za účast v podzimních bojích a fanouškům za jejich podporu a budu věřit že se všichni zase potkáme na konci března na dalších utkáních, které snad dovedeme ke spokojenosti všech.


Díky Jirko za rozhovor.


Já chci také poděkovat a zase někdy na Startě. JEDNOTA VÁLEC!