oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Áčko postoupilo v poháru proti Znojmu na penalty

31.7.2022

předkolo MOL CUPU

TJ START BRNO - 1. SC ZNOJMO FK 2:1 pen. (0:0)

Branky: 88. Avdič - 80. Berete

Sestava: Andrés - Ryšavý (Žalud), Avdič, Sedlo, Hubr - Demeter R., (Kaláb), Pařízek, Demeter P., Michna (Jonáš) - Okleštěk, Doubravský (Havlín)

Penaltu proměnili: Havlín, Sedlo, Žalud, Jonáš, Demeter P., Hubr

Neproměnil: Avdič

Komentář k utkání:

V pátek jsme odehráli doma pohárové utkání proti Znojmu. Na zápas dorazil hojný počet fanoušků, kteří se rozhodně nenudili. Byl k vidění velice kvalitní fotbal, tři vyloučení, prodloužení a penalty se šťastným koncem pro nás. Celý zápas jsme se snažili diktovat hru, hosté bránili v bloku a spoléhali na nebezpečné brejky. Vypracovali jsme si několik šancí, ale hostující obrana buď naše střely zablokovala nebo jsme nemířili přesně.
Vše podstatné se odehrále ve druhé půlce. Nejdříve byl vyloučen Martin Pařízek, ale obraz hry se kupodivu moc nezměnil. Přesto šli hosté do vedení, po sérii nedůrazu v našem vápně prostřelili se štěstím Pepu Andrése. My jsme ale zbraně nesložili, snažili jsme se hned vyrovnat. K tomu nám pomohlo i vyloučení hráče hostů. Vyrovnat se nám podařilo těsně před koncem nornální hrací doby z posledního rohu, kdy se hlavou prosadil Avďa. Poměr sil se úplně obrátil, když byl vyloučený další hostující hráč.
Celé prodloužení jsme tlačili, ale pozorná obrana hostů nás k žádné pořádné akci nepustila a tak došlo na penalty. V nichž se zaskvěl Pepa Andrés, který dvě penalty chytl. Poslední penaltu proměnil Michal Hubr a mohli jsme se radovat z postupu do dalšího kola.