oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Áčko i v deseti přejelo Starou Říši

8.5.2022

21. kolo - MSD

START - STARÁ ŘÍŠE 4:1 (1:1)

Střelci: 30. Avdič Muamer, 61. Musil Petr, 73. Doubravský Ondřej, 84. Dovhanyuk Pavel - 28. Svoboda Richard

Diváků 150

Sestava: Andrés - Sedlo, Avdič, Smejkal, Hubr - Ryšavý, Pařízek, Dovhanyuk, Havlín (Maixner) - Musil (Stasiuk), Frimmel (Doubravský)

Komentář k utkání:
V sobotu jsme přivítali na našem hřišti v dalším mistrovském utkání Starou Říši. Do utkání jsme šli s početnou marodkou, kvůli různým zraněním nemohli nastoupit Kaláb, Pluháček, Žalud, Zukič a z důvodu pracovních povinností vypadl na delší dobru Kroutil. V nominaci na utkání se tudíž objevili po těžkém zranění vracející se do Áčka Maixner a nová posila z Béčka Stasiuk. 
Hosté oproti podzimu úplně obměnili kádr, přijeli s početnou zahraniční enklávou. A rozhodně nepřijeli jenom bránit. Naopak. Od začátku byli velice aktivní, vypracovali si výborné šance, naštěstí jsme z nich neinkasovali. My jsme začátek utkání prospali, až později jsme se začali prosazovat i my a přebírat otěže. Ale gól jsme inkasovali první, po naší naprosté nedůslednosti, kdy jsme ve vápně po přízemním centru nechali trestuhodně úplně volného hostujícího hráče. Naštěstí jsme téměř vzápětí vyrovnali hlavou Avdiče po rohovém kopu. Ale radost netrvala dlouho, protože po lehkém dotyku na unikajícího protihráče byl přísně vyloučen Hubr. Ale to nás paradoxně nakoplo a ještě do poločasu jsme si vypracovali dvě tutovky. Nejdříve neuspěl po samostatném úniku Dovhanyuk, poté po chybě hostujícího brankáře trefil Ryšavý obránce na brankové čáře. 
Do druhé půlky jsme nastoupili odhodlaní vyhrát za každou cenu. A protože hosté chtěli také hrát, byl k vidění pohledný fotbal. Do vedení jsme šli po centru Ryšavého, kdy opět hlavou zakončil přesně Musil. Další gól jsme přidali po úniku Havlína, jehož prudkou střelu gólman vyrazil před dobíhajícího Doubravského, který sám nezaváhal. Definitivní pojistku jsme přidali po dalším úniku Havlína, který předložil balón do prázdné branky Dovhanyukovi.

Naši hráči, až na začátek zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a nesmírnou snahu i v 10 vyhrát.