oficiální stránky fotbalového klubu
...

MLÁDEŽ: Trenér Marek Brzobohatý se ohlíží za podzimem staršího dorostu

14.11.2023

Ahoj Marku, starší dorost zakončil podzimní část soutěže těsnou porážkou 2:3 s Boskovicemi/Letovicemi. Jak bys utkání zhodnotil?

Ahoj Ríšo, k soupeři jsme přistoupili s respektem, protože za podzimní část nastříleli 88 branek ve 14-ti zápasech a pohybují se na čele soutěže jako my. Navíc jsme utkání hráli opět bez některých důležitých hráčů, kteří „vypadli“ kvůli zranění. Zápas byl vyrovnaný – remízový, šli jsme do vedení, ale ovlivnění výsledku bylo zranění našeho gólmana Ondry Dohnala. Soupeř zápas otočil, ale i tak jsme ještě zvládli vyrovnat na 2:2. Bohužel pět minut před koncem jsme dostali rozhodující gól z penalty a podzim zakončili prohrou s velmi silným soupeřem.

Po polovině soutěže figurují tvoji svěřenci na čtvrtém místě krajského přeboru se ziskem 34 bodů za 11 výher a 1 remízu. Jak jste společně s Jirkou Hoskovcem s tímto umístěním spokojeni?

S umístěním jsme více – méně spokojeni. Jen nás trochu mrzí ztráty s lídrem soutěže FC Kuřim (vyrovnání soupeře na 2:2 v 92´) a prohra v posledním kole v Boskovicích z penalty. V těchto zápasech se k nám mohlo přiklonit trošičku štěstíčka.

Ve kterém utkání se ti líbil výkon hráčů nejvíce?

Bylo to několik zápasů. Domácí utkání s FC Kuřim a určitě venkovní zápasy ve Veselí n. M. a v Ivančicích, zde jsme druhý poločas dohrávali v deseti po ČK.

Naopak, který zápas se povedl podle tebe nejméně?

Byl to zápas na AFK Tišnov! Prohráli jsme vysoko 1:9 a nepředvedli jsme vůbec nic. Sešlo se všechno špatně. Hráli jsme na menším hřišti s umělou trávou, což nám nesedí. Chyběli nám důležití hráči, takže jsme neměli nikoho na střídání a k tomu velmi dobrý výkon soupeře, který celý zápas napadal a šel si za vítězstvím.

Vzpomeneš, který gól nebo gólová akce tě nejvíce potěšila?

Máme radost z každého gólu, který naši hráči vstřelí. Krásné byly třeba teď v Boskovicích obě gólové akce na jeden dotek.

Jak jsi byl spokojený s tréninkovou docházkou dorostenců?

S docházkou jsme celkem spokojeni. Byly nějaké absence z důvodu zranění, ale to k fotbalu patří. Navíc jsou kluci ve věku, kdy jsou v maturitním ročníku anebo dělají autoškolu, takže musí sem tam nějaký trénink taky vynechat.

Co se vám dařilo během podzimu ve hře nejvíce a na čem je naopak potřeba přes zimu nejvíce zapracovat?

Snažíme se prezentovat kombinační hrou, což se nám poměrně dařilo. Dále jsme byli často nebezpeční ze standardních situací, na které se taky zaměřujeme. Je ale potřeba zapracovat a zlepšovat se ve všem. Fyzičkou počínaje a taktikou a zodpovědností na hřišti konče.

V soutěži je dalších 15 týmů. Který klub podle tebe disponuje nejlepším fotbalovým zázemím?

Všechno jsme kluby na podobné úrovni a za mě je velmi důležité, když má klub k dispozici velké hřiště s umělou trávou a osvětlením. Má to výhody v podzimních a zimních měsících, kdy bývá dřív tma a není tak nutnost upravovat tréninkové jednotky. O „pošetření“ hlavního hřiště s přírodní trávou se asi ani bavit nemusíme. My bohužel takovou možnost nemáme, ale i tak se snažíme klukům dát nejvíc, co můžeme.

Kteří hráči nasbírali na podzim nejvíce zkušeností v rezervním týmu mužů, hrající městský přebor?

Nejvíckrát za Benfiku naskočil David Brzobohatý. Letos na podzim ale dorostenci nebyli tak vytěžovaní jako v minulé sezóně, protože díky spolupráci a širšímu kádru Áčka nám téměř v každém zápase někdo za Béčko pomohl. Dále pak nesmíme zapomenout, že se nám soupiska B-mužů rozšířila o čtyři dorostence, kteří se do mužů posunuli v létě.

Kolik dorostenců vychází v létě do dospělé kategorie?

Letos v létě bude do mužů vycházet devět dorostenců ročníku 2005. Budou to: Adam Biroš, David a Tomáš Brzobohatí, Filip Voslář, Matěj Černý, Martin Stara, Martin Mifek, Robin Tomeček a Ondra Dohnal. Béčko bude příští rok nabité

Víš už, jak bude zhruba probíhat zimní příprava?

Zimní přípravu už máme téměř naplánovanou. Začínat budeme 16.1.2024, během tohoto období sehrajeme přátelská utkání s: MFK Vyškov U19, FŠ Třebíč U19, Babice nad Svitavou (muži) a Pozořice (muži). Máme tam ještě volné dva termíny, ale uvidíme, jestli je vyplníme. Tuto přípravu už bereme jako malou přípravu na léto, protože na zápasy proti mužům a Vyškovu nás doplní chlapi z Béčka.

Chtěl bys něco vzkázat svým svěřencům nebo našim fanouškům?

Našim hráčům bychom s Jirkou chtěli poděkovat za celý fotbalový rok 2023 a popřát jim hlavně pevné zdraví! … a našim fanouškům bych rád poděkoval za podporu a věřím, že do budoucna bude ještě větší, protože od léta 2024 bude ve staťácké dospělé kopané už třináct našich odchovanců, kteří budou rozdávat fotbalovou radost minimálně za B-muže.

Děkuji trenére za rozhovor.

Taky děkuji.