DOROST: Výhra v těžkém utkání proti Spartě

FC Sparta Brno B – START Brno 1:2 (0:0)

Góly: Voslář, Bojanovský

Sestava: Dohnal – Hájek, Adamec, Novotný, Brzobohatý D. – Biroš, Voslář, Brzobohatý T., Biberle – Bojanovský, Berka

Střídali: Mifek, Stara

Toto utkání bylo pro nás velkou výzvou, protože na nás Sparta postavila celý A-tým hrající moravskoslezskou divizi. Kluci ale byli víc než vyrovnaným soupeřem! První poločas byl velmi vyrovnaný. My jsme si vytvořili jednu gólovku, kterou ovšem Jirka Berka neproměnil. Domácí, kromě několika „závarů“, neměli nic.

Druhá půle začala ve stejném duchu, až do 53. minuty, kdy po centru Adama Biroše otevřel skóre Filip Voslář – 0:1! To soupeře docela zaskočilo a my jsme byli v této fázi i o trochu lepším týmem. Dařilo se nám ve středu pole získávat poměrně dost míčů a vyhrávat hodně soubojů. Bylo i několik nevyužitých příležitostí. Skóre se nám ale povedlo navýšit v 69. minutě, kdy soupeřova obrana nechala na polovině hřiště volného Bojana a ten proměnil své sólo na 0:2! Poté soupeř začal být aktivnější a zvyšoval tlak. Ten vedl ke snížení skóre po naší chybné rozehrávce na 1:2 v 85.minutě. Závěr zápasu jsme byli pod velkým tlakem, ale ustáli jsme ho. Dvěma krásnými zákroky nás podržel v brance Ondra Dohnal.

Této výhry se silným soupeřem si velmi ceníme. Bylo to pro nás dobré srovnání s týmem hrajícím o dvě soutěže výš. Všem patří poděkování za výkon, kolikrát, za hranici možností!

Další zápas nás čeká v neděli 19.9.2021 ve 13,30 hodin. Na Start přijedou dorostenci Rousínova. Přijďte nás podpořit!