oficiální stránky fotbalového klubu
...

DOROST: Rozhovor s obráncem Pavlem Novotným

18.9.2019

Ahoj Pavle, dorost v neděli porazil doma 3:0 Vojkovice. Jak bys utkání zhodnotil?
Čau, v tomto zápase jsme šli velmi rychle do vedení, což nám určitě dost pomohlo se uklidnit a po chvíli jsme přidali další branku. Ale potom jako bychom přestali hrát a soupeř se začal dostávat do šancí, ale naštěstí nedokázal žádnou šanci proměnit. A tak jsme asi 5 minut před koncem poločasu vsítili další gól. Druhý poločas se nám vyvedl o něco lépe, ale dělali jsme spoustu chyb ve finálních přihrávkách a soupeře jsme už k ničemu nepustili.
V zápase jsi vstřelil úvodní gól. Popiš nám ho prosím.
Gólu předcházel faul kousek před vápnem. Přímák kopal Sebastian na brankářovu stranu. Soupeřův brankář míč vyrazil pouze před sebe a já jsem balón dorazil do prázdné branky.
Něco nám o sobě prozraď
Takže je mi 15 let. Od září chodím na Střední průmyslovou školu Brno, Sokolská. Mám jednoho staršího bratra a rád sportuji, chodím ven nebo občas si zahraji s kamarády na počítači nějaké hry.
Dorost zatím vyhrál všechna svá utkání a bojuje o postup. Víš, které týmy mají stejné ambice?
Určitě bychom chtěli postoupit a spolu s námi bude asi nejvíc bojovat o postup Dosta Bystrc.
Jaká je v týmu parta?
Já myslím že super podle mě se parta nejvíc stmelila přes loňskou zimu a dobrý kolektiv si držíme až dodnes.
Kdo je z kluků největší vtipálek a s kým si nejvíc rozumíš?
Asi Tom Fiala a rozumím si se všemi v týmu.
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
Fotbal jsem chtěl hrát už od školky, ale závodně jsem začal až v 6 letech.
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Začínal jsem v Bystrci odkud jsem přišel asi před 3 roky na Start.
Co se ti na Startě nejvíc líbí?
Asi nejvíc přístup k mládeži, protože když jsem hrál ještě v Bystrci, tak tam se na ni dost zapomínalo. Ale na Startu mi se libí vše od přístupu vedení, trenérů až po hřiště, prostě si tady nemám na co stěžovat.
Máš nějaký fotbalový vzor?
Už odmala je mým fotbalovým vzorem Lionel Messi, ale v poslední době se mi také líbí jak hraje Tomáš Souček.
Fandíš nějakýmu týmu?
Fandím Barceloně a Bayernu Mnichov, ale také občas se zajdu podívat na Zbrojovku nebo na Start.
Hraješ i jiný sport než fotbal?
Už ne, ale dřív jsem hrával florbal, ale fotbal byl u mě pořád na prvním místě.
Jaké máš fotbalové ambice do budoucna?
Chtěl bych hrát za Start A, ale chtěl bych si někdy zahrát  první nebo druhou ligu.
Chtěl bys něco vzkázat svým spoluhráčům nebo vašim fanouškům?
Klukům bych chtěl říct ať stále na sobě makají abychom v létě mohli slavit postup do kraje a fanouškům ať se nás chodí dívat v co největším počtu a my se jim budem snažit odvděčit co nejlepšími výkony.
Díky Pavle za rozhovor a dál na sobě makej! Cílem klubu je postupné začleňování vlastních odchovanců do mužských týmů.